Anasayfa
Hakkımızda
Referanslar
İnsan Kaynakları
Basında Biz
Aktivitelerimiz
Sos. Sorumluluk, Proje & Ödüller
Haberler
İletişim
English
 
 
Worldchem'den
Haberler
Kalitemiz Belgelendi Sözde değil özde kaliteyi hedefleyen firmamız TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgeleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi, IQ SCC HYB Hizmet Yeterlilik Belgesi, TSE ‘ den Yeterlilik Belgesi, Türk Standartlarına Uygunluk ve Hizmet Sertifikaları ile kalitesini tescillemiştir. Artık daha profesyonel ve tescillenmiş ürünlerle hizmetinizdeyiz.--------------------
WORLDCHEM SHN ürünümüzün özelliklerini biliyormuydunuz?


WORLDCHEM SHN kodlu banyo ve fayans temizleyici ürünümüz 5 farklı ürünün yaptığı işi tek başına yapabilen çok yönlü ve ekonomik bir üründür. Derz temizleyici, kireç çözücüler, tuz ruhu, çamaşır suyu, dezenfektanlar, toz ve krem formatlı ovma malzemelerini ayrı ayrı kullanmaya artık gerek kalmadan tek bir ürün ile banyo ve tuvaletlerinizde mükemmel temizliği size sunuyoruz.


----------------------


WORLDCHEM LG ürünümüzün özelliklerini biliyormuydunuz?
WORLDCHEM LG kodlu genel temizlik ürünü güçlü formulasyonu sayesinde evinizin ve ofislerin tüm temizliğinde en büyük yardımcınız. Suyun zarar vermediği tüm yüzeylerde güvenle kullanabilceğiniz süper konsantre worldchem lg ürünümüzü su ile farklı oranlarda seyrelterek farklı ürünler elde etmek elinizde! 30 litre suya 1 litre ürün koyarak tüm yüzey temizliğinde ve ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanabilirsiniz. 100 litre suya 1 litre ürün koyularak camlarınızın ve cam yüzeylerin temizliğinde kullanabilirsiniz. Ağır kir ve yağlı yüzeylerin temizliğinde 10 litre suya 1 litre ürün koyarak kullanabilirsiniz. İşletmelerin yürüyen bant sistemlerinde bant kaydırıcı olarak da kullanabilirsiniz.


----------------------BORNOVA ilçesinde vergi mükellefleri içinde 40. olmuş bulunmaktayız.
 

   
   
  Teknik Grup
 
   
Kar - Buz Çözücü ve Önleyici
  • Kar ve buz oluşumundan önce uygulanması; yüksek verimlilik sağlamasının yanında, kar-buz oluşumundan sonra da uygulanması verimli sonuçlar doğurur.
  • Antifiriz etkisi yaparak buz oluşumunu önler.
  • Oluşturduğu film tabakası sayesinde yağan karın erimesini sağlayarak yola yapışmasını engeller.
  • Nem tutucudur, ağır trafik şartlarında dahi yüzeyde kalır.
  • Çevre dostudur, bitkilere gübre etkisi yapar.
  • Uzun süre etkilidir. Çok hızlı uygulanır. İşçilik ve zamandan tasarruf sağlar.
  • Aşındırıcı (korozif) etkisi olmadığından; asfalt, beton, metal aksamlara zarar vermez .
  • Çok düşük sıcaklıklarda da (-60C) iyi sonuç verir.
 
Worldchem FL: Konsantre Tortu ve Kireç Çözücü
Özellikle ısıtma ve soğutma sistemlerinde oluşan kireç, mineral tortular, yosunlaşma ve pasın giderilmesinde kullanılan çok konsantre asidik temizleyicidir. Kireci iyonize halinde bünyesine alarak çözer. Metal yüzeylere zarar vermeyen inhibütörler içerir.
Kullanım şekli: Tortu ve kirecin yoğunluğuna göre 1/10 oranında su ile seyreltilir.
 
Worldchem FLX: Extra Tortu, Kireç ve Pas Çözücü
Çimento, kireç, tortu kalıntıları ve pası özel formülü sayesinde güvenle uzaklaştıran asit tipi bir üründür. Metal yüzeylerdeki harç birikintilerini boyaya zarar vermeden temizler.
Kullanım şekli: Tortu ve kirecin yoğunluğuna göre 1/20 oranına kadar su ile seyreltilir.
 
Worldchem MT: Metal Yüzey Hazırlayıcı
Tek uygulamada metal yüzeyden pası, yağı ve gresi temizleyerek metal yüzeyi boyaya ve kaplamaya hazırlar. Metali mikroskobik ölçüde aşındırarak yüzeyde boya ve kaplamanın daha iyi tutunabilmesini sağlayan fosfat tabakası oluşturur.
Kullanım şekli: 1/5 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem SL: Yağ Çözücü Endüstriyel Solvent
Özellikle kurumuş, katranlaşmış yağ ve gresi temizleyen güçlü bir yağ çözücüdür. Yanıcı değildir. Ekonomiktir.
Kullanım şekli: Kirin ve yağın yoğunluğuna göre 1'e 4 ila 1'e 20 arasında su ile seyreltilir.
 
Worldchem FGE: Diket Cepheler İçin Su Geçirmezlik Malzemesi
Dikey duvar ve cephelerin su geçirmez hale getirilmesinde kullanılan nemden koruyucu bir üründür. Suyun mikro çatlaklardan içeri sızmasını engeller. Renksiz, yapışkan olmayan, uzun süre dayanıklı ve duvarın nefes almasına olanak tanıyan özelliklere sahiptir.
  Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır. 1 lt ürün ortalama 5 m2 alan kaplar.
 
Worldchem CS: Ağır Yağ, Gres ve Katran Çözücü
Ağır yağ, gres, katran ve wax sökücü üründür. Su ile seyreltildiğinde oluşturduğu emülsiyon sayesinde dik yüzeylere tutunur ve yağı, kiri bünyesine alana kadar yüzeyde kalır. Ovalamaya gerek kalmadan çözer. Klorlu solvent, asit, alkali içermez. Buhar çıkarmaz.
Kullanım şekli: 1/ 4 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem CR: Süper Konsantre Harç ve Beton Sökücü
İnşaat sonrası oluşan harç, kireç ve beton artıklarını kolay ve mükemmel şekilde temizler. Ayrıca çimento siloları, transmikserler, beton pompaları ve betoniyerlerden harç, beton ve çimento artıklarını kolayca temizler. Uygulandığı yüzeye zarar vermez, makinelerin ömrünü uzatır.
Kullanım şekli: Tortuların kalınlığına göre 1/5 oranında su ile seyreltilir.
 
Worldchem EL: Elektrikli Cihazların Rutubet, Kir, Yağ ve Pasak Temizleyicisi
Elektrik motor ve aksamlarının demonte edilmeksizin temizlenmesinde ve nemin uzaklaştırılmasında kullanılan yalıtkan bir solventtir. Kontaktörlere, motor sargılarına tüm toz, yağ, pasak ve rutubet gidinceye kadar püskürtülür. Hızlı buharlaşır.
Kullanım şekli: Direkt olarak yüzeye uygulanır.
 
Worldchem MC: Mekanik Parça Temizleyici
Mekanik parça temizlikleri ve her türlü hassas ekipmanın yağdan ve kirden arındırılması için geliştirilmiş bir üründür. Aynı zamanda mum, asfalt, mürekkep ve diğer tortu bırakan lekeleri giderir. Metali aşındırmaz. Plastik, kauçuk ve boya maddesine zarar vermeden temizlik yapar. Yüzey üzerinde atık bırakmaz.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem RS: Nüfuz Edici ve Gevşetici
Sıkışmış, paslanmış civataları, somunları, bağlantı elemanlarını, uzun süre kullanılmadığı için paslanarak kaynamış olan alet ve ekipmanı çok kısa sürede gevşeterek tekrar kullanılabilir hale getirir. Gevşetici özelliğinin yanında temizleyici, yağlayıcı ve pas önleyici özellikleri vardır.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem GR: Demir ve Alaşımları İçin Koruyucu Yağ
Anti korozif ve antibakteriyel kimyasallar ve film yapıcı polimerler içeren bir madeni yağ karışımıdır. Özellikle atölye tipi imalathanelerde elde edilen makine ve yedek parçalarda veya kalıplarda nötr veya asidik bir temizleme yapıldıktan sonra bu yağın sürülmesiyle yüzey üzerinde uzun süre paslanma oluşmaz. Yüzeyde hızla homojen, ince ve kalıcı bir yağ filmi oluşturur. Bu
  yağ filmi uygun depolama şartları içinde malzemenin paslanmasına engel olur.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem BC: Endüstriyel Yüzey Temizleyici
Endüstriyel yüzey temizleyicidir. Elektronik üretim tesislerinde özellikle metalik ve füme renkli yüzeylerden, montaj aşamasında oluşan yağ ve parmak izlerini giderir. Bakalit ve plastik yüzeylerde güvenle kullanılır. Durulama gerektirmez.
Kullanım şekli: 1'e 8 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem RSF: Süper Konsantre Pas ve Korozyon Önleyici
Kapalı devre dolaşım sistemlerinde, soğutma kulelerinde veya buhar kazanlarında dolaşım suyuna ilave edilen pas ve korozyon önleyici üründür. Bor yağı ile işlem yapan makinelerde bakteri oluşumunu önler. Ekonomiktir, çok yüksek oranda su ile seyreltilerek kullanılır, durulama gerektirmez. Asitli bileşik
  içermez.
Kullanım şekli: 1/60 ila 1/100 arasında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem BRG: Alüminyum Temizleyici ve Parlatıcı
Alüminyum serpantin, radyatör ve peteklerin temizliği/parlatılması için geliştirilmiş asitli bileşik içermeyen bir temizleyicidir. Isı transferini engelleyen ve tıkanmalara yol açan yağ ve kir tabakaları ile alüminyum oksidi çözer.
Kullanım şekli: 1'e 5 ila 25 birim arasında değişen oranlarda su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem MN: Mineral Tortu Çözücü
Çok ağır kirlerin temizliğinde etkilidir. Suyun biriktiği yerlerde oluşan mineral tortuları, silisyum kalıntılarını ve pas lekelerini çözer. Silisyumlu suların kullanıldığı kazan ve su devrelerinde oluşan tortuların çözülmesinde olumlu sonuç verir.
Kullanım şekli: 1/10 ila 1/25 oranında seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem ST / STSP / STK: Tekstil Leke Sökücü
Tekstil sektöründe kumaş üzerinde bulunan yağ, kir, gres ve diğer lekeler üzerinde etkilidir. Uygulanan kumaş ve leke özelliğine bağlı olarak ürün alternatifleri bulunmaktadır.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem ELP: Elektrik Ekipmanını Nemden Koruyucu Bileşik
Elektrik ekipmanını ve elektrik motorlarını nemden koruyucu bileşiktir. Cihazların nem ve korozyondan korunmasını sağlayarak ömrünü uzatır, kısa devreleri önler. Motorları yağlar ve izolasyona katkı sağlar. Yüzeyde şeffaf ve kalıcı bir tabaka oluşturur.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem SC: Silis ve Kireç Tortu Çözücü Bileşik
Su tankları, su kazanları ve boya kazanları içerisinde oluşan kireç görünümlü silis tabakalarının temizliğinde, makine ve ekipmanların yüzeylerinde oluşan kalıntıların giderilmesinde kullanılır.
Kullanım şekli: 1'e 5 ila 20 birim arasında değişen oranlarda su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem CSV: Wax Çözücü
Zeminlerdeki ve ithal araçların üzerindeki ilk koruyucu wax tabakasının uzaklaştırılmasında kullanılır. Araç boyasına ve zemine zarar vermez. Hem wax hem de kir çözücüdür.
Kullanım şekli: 1 birim ürün 5 birim sıcak su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem KR: Paslanmaz Çelik/Krom Temizleyici ve Parlatıcı
Paslanmaz çelik/krom temizleyici ve parlatıcıdır. İmalat sanayinde otel ve restoranlarda, paslanmaz çelik yüzeylerde güvenle kullanılır.
Kullanım şekli: 1 birim ürün 5 birim su ile seyreltilir.
 
Worldchem TK: Tarak Temizleyici
Tekstil makinelerindeki metal ve makine üzerindeki yağları almak için formule edilen özel tarak temizleyici üründür.
Kullanım şekli: Saf olarak uygulanır.
 
Worldchem FR: Fren Balata Temizleyici
Fren, balata, kampana, şanzuman, diferansiyel temizliğinde kullanılmak üzere formüle edilmiştir. Fren sistemini sökmeden uygulanabilir. Fren hidrolik sıvısını, gresi ve yağı kolayca çıkarır. Motor toplama ve tamiri esnasında çapak alma ve hassas temizlik için mükemmel bir üründür. Dar alanlardaki yağ ve kiri akıtmak veya döşemedeki ağır yağ lekelerini çıkarmada kullanılabilir.
  Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem HT: Gölge Temizleyici
Tekstil sektöründe kumaş ve elyaf üzerinde bulunan harelerin ve gölgelerin temizlenmesinde etkilidir.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem ELK: Elektronik Kart Temizleyici
Elektronik devre kartlarının temizliğinde güvenle kullanılabilen bir temizlik ürünüdür. Temizlenecek kartların üzerindeki toz ve pasakları kolayca temizler.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem MBT: Mürekkep Boya Temizleyici
Tekstil sektöründe kumaş ve elyaf üzerinde bulunan ıstampa ve markör mürekkepleri, yağ kir, gres ve diğer lekeler üzerinde etkilidir.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem TPS: Tekstil Pas Sökücü
Tekstil sektöründe kumaş ve elyaf üzerinde bulunan metal pasların temizlenmesinde etkilidir.
Kullanım şekli: Saf olarak kullanılır.
 
Worldchem AP: Alüminyum Parlatıcı
Tekstil sektöründe çımbar makinelerindeki tırnakları temizlemek ve parlatmak için özel olarak formüle edilmiş üründür.
Kullanım şekli: 40-50 derecede 1’e 4 ila 1’5 oranında seyreltilir.
 
Worldchem FLC: Beton Zemin Kaplama Ürünü
WORLDCHEM- FLC beton ve mozaik zeminleri yağa, alkalilere, asitlere ve tozlanmaya karşı korur. Zemini sertleştirerek çatlak ve çiziklerin oluşmasına engel olur. Transparan bir görüntüye sahiptir.
Kullanım şekli: Saf olarak yüzeye rulo ile sürülerek uygulanır.
 
Worldchem LF: Köpüğü Kontrollü Güçlü Yağ Temizleyici
Kontrollü köpük özelliği ile devir daimli ve püskürtücülü tüm sistemlerde kullanılan yağ çözücüdür.
Kullanım şekli: Sıcak veya soğuk su ile 1/50–1/100 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem ET: Metal Yüzey Koruma Ve Fosfatlama Ürünü
Sanayide metal yüzeylerin boya öncesi temizlenip korozyona karşı koruma ve boyanın yüzeye daha etkili tutunmasını sağlar.
Kullanım şekli: Ürün 1:1 – 1:10 arası su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem BS: Boya Sökücü
En zor boya lekelerini dahi çıkartmak için özel formule edilmiş bir üründür.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem CLG: Cilalı Yüzey Temizlik ve Bakım Ürünü
Parlak ve cilalı yüzeyler için formüle edilmiş, konsantre etkin bir temizleme ve bakım ürünüdür.
Kullanım şekli: 1 birim ürün 10 birim su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem FO: Fuel Oil Katkı Maddesi
Kazan içerisindeki fueloilin daha iyi yanmasını istenmeyen parafinleri eriterek fueloile dönüşmesini sağlar, kazan içindeki birikmiş tortuların devamlı kullanıldığında temizlemesini sağlar.
Kullanım şekli: 5 tonluk akaryakıt tankına 1–2 kg ilave edilerek kullanılır.
 
Worldchem BKA: Beton Kalıp Ayırıcı
Çimento harç karışan kazanlarda ve mikserlerde yapışan beton kalıntılarının temizlenmesi için geliştirilmiş özel bir üründür.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem YKR: Paslanmaz Çelik/Krom Temizleyici ve Parlatıcı
Paslanmaz çelik ve krom aksamların parlatılmasında kullanılan bir üründür.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem ELT: Tutkal Sökücü
Tutkal lekelerini temizleyen mükemmel bir üründür.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem CL: Suyla Seyreltilebilir Yağ Çözücü Temizleyici
Metal yüzeylerde özellikle boyama öncesi metal temizliklerinde kullanılan çok amaçlı suyla seyreltilebilir temizleyici yağ gidericidir.
Kullanım şekli: 1 birim WORLDCHEM-CL 20 ila 30 birime kadar su ile seyreltilebilir.
 
Worldchem ACL: Ahşap Cilası
Temizliği yapılmış ahşap veya tahta yüzeyin parlatılmasında, bakımında kullanılır.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem ACD: Sağım Makinaları Temizlik ve Desenfeksiyon Ürünü
Süt sağım makinaları, tankları, süzgeçleri, güğümleri, iletim ve dolum ekipmanlarının yüzey temizliğinde kullanılır.
Kullanım şekli: 1 e 10 veya 1 e 20 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem MDZ: İnek Memesi İçin Daldırma Mastitis Önleyici Madde
Sağımdan sonra ineklerin memelerini daldırma yöntemi ile dezenfekte eden, mastitis önleyici bir üründür. Sağımdan önce ve hemen sonra yapılan uygulama (daldırma yöntemi ile) sayesinde mikropların içeriye girmeleri önlenir ve açık olan meme kanallarının dezenfeksiyonu sağlanır.
  Kullanım şekli: Ürün saf olarak kullanılır.
 
Worldchem SP/SPF: Solvent İçermeyen Yağ Çözücü
Özellikle gıda üzerine üretim yapan fabrikaların bakım departmanlarında güvenle kullanılan solvent ve koku içermeyen, yanıcı olmayan yağ çözücü bir üründür. Köpüklü ve köpüksüz olmak üzere iki versiyonu bulunmaktadır.
Kullanım şekli: Ortalama 1'e 20 oranında su ile seyreltilerek kullanılır.
 
Worldchem BSJ: Jel Boya Sökücü
Özel formulasyonu ve jel yapısı sayesinde dikey yüzeylerde dahi boya sökme kolaylığı sağlayan bir üründür.
Kullanım şekli: Ürün saf olarak yüzeye sürülür, birkaç dakika bekledikten sonra kabaran boya bir spatula ya da basınçlı su ile yüzeyden uzaklaştırılır.
 
Worldchem SHJ: Jel Kireç Çözücü
Özel formulasyonu ve jel yapısı sayesinde dikey yüzeylerde ya da beklemesi gereken zor lekelerde kireç ve pas lekelerini kolaylıkla çözmenizi sağlar.
Kullanım şekli:Ürün saf olarak yüzeye sürülür, birkaç dakika beklendikten sonra su ile durulama yapılır.
 
Worldchem ACC: Asidik Cıp Temizleyici
Pastörizatör , seperatör, paslanmaz çelik ve hatların temizliğinde kullanılır. Temizlik işlemi genelde periyodik olarak alkali ve asidik temizlik malzemeleri ile yapılır.
Kullanım şekli: Genellikle % 0,5 – 2 konsantrasyonlarında 60° ‘de 20–25 dakika sirküle edilerek kullanılır.
 
Worldchem BCC: Alkali Cıp Temizleyici
Özellikle otomatik temizleme yapabilen kapalı sistemde uygulandığı yerlerde çok iyi sonuç verir. Alkali temizlik maddesidir. Tankların, boru sistemlerinin ve kapalı sistemlerin temizliğinde kullanılır.
Kullanım şekli: Genellikle % 0,5 – 2 konsantrasyonlarında 60° ‘de 20–25 dakika sirküle edilerek kullanılır.
 
Worldchem KLK: Klima Sistem Temizleyici
Klima sistemlerinde kireç ve kısır oluşumunu engeller. Mevcut kireci çözer. Isı transferini engelleyen kir ve tozu çözer. Klimanın ömrünü uzatır.
Kullanım şekli: Klima sistemine eklenir.
 
Worldchem Kar - Buz Çözücü ve Önleyici
Antifriz etkisi ve uygulandığı yüzeyde oluşturduğu tabaka sayesinde; buz oluşumunu ve karın yüzeye yapışmasını engeller. Asidik bir ürün olmadığı için beton, asfalt ve metal aksamlara zarar vermez. Çok düşük sıcaklıklarda (-40, -50 C) iyi sonuç verir. Yanıcı değildir. Çevre dostudur.
Kullanım şekli: Kar veya buz üzerine saf olarak dökülerek uygulanır.
 
 
|
|
|
|
|
© 2009 Worldchem | Tasarım ve Uygulama: EksenAjans